ДГ №22 "Великденче"
Детска градина в град София, ж-к Люлин 2

Мисия и визия

Мисията на ДГ 22 „ Великденче” като обществена и образователна институция е да възпитава, обучава, социализира и отглежда децата, чрез високо хуманни средства и подходи.  

  •       Да подкрепя и вярва в потенциалните възможности на всяко дете;
  •       Да поддържа благоприятна позитивна и разнообразна среда за развитието на децата;
  •       Да мотивира учителите да реализират в най-висока степен уменията си;
  •       Да стимулира и убеждава родителите и обществеността, че детската градина е значима и необходима среда за пълноценното развитие на детето от предучилищна възраст;
  •       Да полага основите у децата за учене през целия живот чрез предоставяне на образователен продукт, отговарящ на европейските критерии и изисквания за качествено образование;
  •       Осигуряване на равен достъп и подкрепа за развитие и приобщаване в системата на предучилищното образование на децата като предпоставка за равноправна и пълноценна личностна реализация;
  •       Да се запази и развие българската образователна традиция.

Визия:

 ДГ 22 „Великденче” е :

  •       Място, където детето се чувства щастливо, защитено, разбирано и подкрепяно;
  •       Предпочитана среда за 3-7 – годишните деца, където се гарантира тяхното умствено, емоционално, социално, личностно и здравно-физическо развитие;
  •       Център за родителите, търсещи и намиращи подкрепа, сътрудничество, педагогическа информация;

     

Цялостната  педагогическа дейност  в детската градина е насочена към изпълнението на ДОС за предучилищно образование, както и към развитие на детската личност чрез удовлетворяване  на естетическите и познавателните потребности, формиране на чувства за оценка и уважение, принадлежност и любов, сигурност и задоволяване потребностите на всяко дете.